Murata Electronics BLM03HD471SN1D
BLM03HD471SN1D
Part No.:
BLM03HD471SN1D
Manufacturer:
Murata Electronics
Category:
Ferrite Beads and Chips
Package:
0201 (0603 Metric)
Datasheet:
ShinYuaBLM03HD471SN1D.pdf
Description:
FERRITE BEAD 470 OHM 0201 1LN
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
EMIFIL®, BLM03
ProductStatus:
Active
FilterType:
Signal Line
NumberofLines:
1
Impedance@Frequency:
470 Ohms @ 100 MHz
CurrentRating(Max):
175mA
DCResistance(DCR)(Max):
1.3Ohm
Ratings:
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Surface Mount
Height(Max):
0.013 (0.33mm)
Size/Dimension:
0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)
Category:
Ferrite Beads and Chips
Datasheet:
ShinYuaBLM03HD471SN1D.pdf
1. How to order BLM03HD471SN1D on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the BLM03HD471SN1D price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of BLM03HD471SN1D?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image BLM03HD471SN1D BLM03HD102SN1D BLM03HG102SN1D BLM03HD331SN1D BLM03HG601SN1D
Part Number BLM03HD471SN1D BLM03HD102SN1D BLM03HG102SN1D BLM03HD331SN1D BLM03HG601SN1D
Series EMIFIL®, BLM03 EMIFIL®, BLM03 EMIFIL®, BLM03 EMIFIL®, BLM03 EMIFIL®, BLM03
ProductStatus Active Active Active Active Active
FilterType Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line Signal Line
NumberofLines 1 1 1 1 1
Impedance@Frequency 470 Ohms @ 100 MHz 470 Ohms @ 100 MHz 470 Ohms @ 100 MHz 470 Ohms @ 100 MHz 470 Ohms @ 100 MHz
CurrentRating(Max) 175mA 175mA 175mA 175mA 175mA
DCResistance(DCR)(Max) 1.3Ohm 1.3Ohm 1.3Ohm 1.3Ohm 1.3Ohm
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Height(Max) 0.013 (0.33mm) 0.013 (0.33mm) 0.013 (0.33mm) 0.013 (0.33mm) 0.013 (0.33mm)
Size/Dimension 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm) 0.024 L x 0.012 W (0.60mm x 0.30mm)