Rohm Semiconductor BR24C32A-10TU-1.8
BR24C32A-10TU-1.8
Part No.:
BR24C32A-10TU-1.8
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Memory
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
ShinYuaBR24C32A-10TU-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 32KBIT I2C 8TSSOP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
MemoryType:
Non-Volatile
MemoryFormat:
EEPROM
Technology:
EEPROM
MemorySize:
32Kb (4K x 8)
MemoryInterface:
I²C
ClockFrequency:
400 kHz
WriteCycleTime-WordPage:
5ms
AccessTime:
Voltage-Supply:
1.8V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)