Rohm Semiconductor BR25160-10TU-1.8
BR25160-10TU-1.8
Part No.:
BR25160-10TU-1.8
Manufacturer:
Rohm Semiconductor
Category:
Memory
Package:
8-TSSOP (0.173, 4.40mm Width)
Datasheet:
ShinYuaBR25160-10TU-1.8.pdf
Description:
IC EEPROM 16KBIT SPI 3MHZ 8TSSOP
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
MemoryType:
Non-Volatile
MemoryFormat:
EEPROM
Technology:
EEPROM
MemorySize:
16Kb (2K x 8)
MemoryInterface:
SPI
ClockFrequency:
3 MHz
WriteCycleTime-WordPage:
5ms
AccessTime:
Voltage-Supply:
1.8V ~ 5.5V
OperatingTemperature:
-40°C ~ 85°C (TA)