Nexperia USA Inc. BZB84-B3V6,215
BZB84-B3V6,215
Part No.:
BZB84-B3V6,215
Manufacturer:
Nexperia USA Inc.
Category:
Diodes - Zener - Arrays
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ShinYuaBZB84-B3V6,215.pdf
Description:
DIODE ZENER ARRAY 3.6V SOT23
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
ProductStatus:
Active
Configuration:
1 Pair Common Anode
Voltage-Zener(Nom)(Vz):
3.6 V
Tolerance:
±2%
Power-Max:
300 mW
Impedance(Max)(Zzt):
90 Ohms
Current-ReverseLeakage@Vr:
5 µA @ 1 V
Voltage-Forward(Vf)(Max)@If:
900 mV @ 10 mA