Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZD27C110P-M3-08
BZD27C110P-M3-08
Part No.:
BZD27C110P-M3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
DO-219AB
Datasheet:
ShinYuaBZD27C110P-M3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 110V 800MW DO219AB
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
BZD27-M
RoHS:
RoHS
Tolerance:
Part Status:
Active
Power - Max:
800 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
250 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 175°C
Operating Temperature:
110 V
Supplier Device Package:
1 µA @ 82 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1.2 V @ 200 mA