Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52B10-G3-08
BZT52B10-G3-08
Part No.:
BZT52B10-G3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
SOD-123
Datasheet:
ShinYuaBZT52B10-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 10V 410MW SOD123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
BZT52-G
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±2%
Part Status:
Active
Power - Max:
410 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
5.2 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 150°C
Operating Temperature:
10 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 7.5 V