Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52B22-HE3-18
BZT52B22-HE3-18
Part No.:
BZT52B22-HE3-18
Datasheet:
ShinYuaBZT52B22-HE3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 22V 410MW SOD123
Series:
Automotive, AEC-Q101, BZT52
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Package / Case:
25 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
22 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 17 V