Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52B27-G3-08
BZT52B27-G3-08
Part No.:
BZT52B27-G3-08
Datasheet:
ShinYuaBZT52B27-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 27V 410MW SOD123
Series:
BZT52-G
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Package / Case:
30 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
27 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 20 V