Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52B2V4-HE3-18
BZT52B2V4-HE3-18
Part No.:
BZT52B2V4-HE3-18
Datasheet:
ShinYuaBZT52B2V4-HE3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 2.4V 410MW SOD123
Series:
Automotive, AEC-Q101, BZT52
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Package / Case:
85 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
2.4 V