Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52B3V6-HE3-18
BZT52B3V6-HE3-18
Part No.:
BZT52B3V6-HE3-18
Datasheet:
ShinYuaBZT52B3V6-HE3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.6V 410MW SOD123
Series:
Automotive, AEC-Q101, BZT52
Tolerance:
±2%
Power - Max:
410 mW
Package / Case:
80 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
3.6 V