Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52C2V7-HE3-08
BZT52C2V7-HE3-08
Part No.:
BZT52C2V7-HE3-08
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
SOD-123
Datasheet:
ShinYuaBZT52C2V7-HE3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 2.7V 410MW SOD123
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101, BZT52
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±5%
Part Status:
Active
Power - Max:
410 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
75 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
2.7 V