Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52C3V9-HE3-08
BZT52C3V9-HE3-08
Part No.:
BZT52C3V9-HE3-08
Datasheet:
ShinYuaBZT52C3V9-HE3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 3.9V 410MW SOD123
Tolerance:
±5%
Power - Max:
410 mW
Package / Case:
80 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
3.9 V