Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZT52C43-HE3-08
BZT52C43-HE3-08
Part No.:
BZT52C43-HE3-08
Datasheet:
ShinYuaBZT52C43-HE3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 43V 410MW SOD123
Series:
Automotive, AEC-Q101, BZT52
Tolerance:
±5%
Power - Max:
410 mW
Package / Case:
60 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
43 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 32 V