Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX384B24-HE3-18
BZX384B24-HE3-18
Part No.:
BZX384B24-HE3-18
Datasheet:
ShinYuaBZX384B24-HE3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 24V 200MW SOD323
Series:
Automotive, AEC-Q101, BZX384
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
70 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
24 V
Supplier Device Package:
50 nA @ 16.8 V