Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX384B2V7-HE3-18
BZX384B2V7-HE3-18
Part No.:
BZX384B2V7-HE3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
SC-76, SOD-323
Datasheet:
ShinYuaBZX384B2V7-HE3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 2.7V 200MW SOD323
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Automotive, AEC-Q101, BZX384
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±2%
Part Status:
Active
Power - Max:
200 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
100 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
2.7 V
Supplier Device Package:
20 µA @ 1 V