Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX384B33-HE3-08
BZX384B33-HE3-08
Part No.:
BZX384B33-HE3-08
Datasheet:
ShinYuaBZX384B33-HE3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 33V 200MW SOD323
Series:
Automotive, AEC-Q101, BZX384
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
80 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
33 V
Supplier Device Package:
50 nA @ 23.1 V