Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX384B4V3-G3-08
BZX384B4V3-G3-08
Part No.:
BZX384B4V3-G3-08
Datasheet:
ShinYuaBZX384B4V3-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 4.3V 200MW SOD323
Series:
BZX384-G
Tolerance:
±2%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
90 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
4.3 V
Supplier Device Package:
3 µA @ 1 V