Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX384C43-G3-18
BZX384C43-G3-18
Part No.:
BZX384C43-G3-18
Datasheet:
ShinYuaBZX384C43-G3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 43V 200MW SOD323
Series:
BZX384-G
Tolerance:
±5%
Power - Max:
200 mW
Package / Case:
150 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
43 V
Supplier Device Package:
50 nA @ 30.1 V