Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX84B2V4-G3-18
BZX84B2V4-G3-18
Part No.:
BZX84B2V4-G3-18
Manufacturer:
Vishay General Semiconductor - Diodes Division
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
TO-236-3, SC-59, SOT-23-3
Datasheet:
ShinYuaBZX84B2V4-G3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 2.4V 300MW SOT23-3
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
BZX84-G
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±2%
Part Status:
Active
Power - Max:
300 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
100 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
2.4 V
Supplier Device Package:
50 µA @ 1 V