Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX84C13-G3-08
BZX84C13-G3-08
Part No.:
BZX84C13-G3-08
Datasheet:
ShinYuaBZX84C13-G3-08.pdf
Description:
DIODE ZENER 13V 300MW SOT23-3
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Package / Case:
30 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
13 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 8 V