Vishay General Semiconductor - Diodes Division BZX84C22-G3-18
BZX84C22-G3-18
Part No.:
BZX84C22-G3-18
Datasheet:
ShinYuaBZX84C22-G3-18.pdf
Description:
DIODE ZENER 22V 300MW SOT23-3
Tolerance:
±5%
Power - Max:
300 mW
Package / Case:
55 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-55°C ~ 150°C
Operating Temperature:
22 V
Supplier Device Package:
50 nA @ 15.4 V