TDK Corporation C1005C0G1H221F050BA
C1005C0G1H221F050BA
Part No.:
C1005C0G1H221F050BA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
0402 (1005 Metric)
Datasheet:
C1005C0G1H221F050BA.pdf
Description:
CAP CER 220PF 50V C0G 0402
  • Related Categories
Package/Case:
0402 (1005 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
C
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±1%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.039 L x 0.020 W (1.00mm x 0.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.022 (0.55mm)