TDK Corporation C2012X5R1C226M085AC
C2012X5R1C226M085AC
Part No.:
C2012X5R1C226M085AC
Datasheet:
C2012X5R1C226M085AC.pdf
Description:
CAP CER 22UF 16V X5R 0805
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
22 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
16V
TemperatureCoefficient:
X5R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 85°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.039 (1.00mm)