TDK Corporation C2012X7R1E225K125AE
C2012X7R1E225K125AE
Part No.:
C2012X7R1E225K125AE
Datasheet:
C2012X7R1E225K125AE.pdf
Description:
CAP CER 2.2UF 25V X7R 0805
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
25V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.059 (1.50mm)