TDK Corporation C2012X7S1A156M125AC
C2012X7S1A156M125AC
Part No.:
C2012X7S1A156M125AC
Datasheet:
C2012X7S1A156M125AC.pdf
Description:
CAP CER 15UF 10V X7S 0805
ProductStatus:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
10V
TemperatureCoefficient:
X7S
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
Ratings:
Applications:
General Purpose
Size/Dimension:
0.079 L x 0.049 W (2.00mm x 1.25mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.057 (1.45mm)