TDK Corporation C2012X7T2W473K125AE
C2012X7T2W473K125AE
Part No.:
C2012X7T2W473K125AE
Datasheet:
C2012X7T2W473K125AE.pdf
Description:
CAP CER 0.047UF 450V X7T 0805
ProductStatus:
Active
Capacitance:
0.047 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
450V
TemperatureCoefficient:
X7T
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Soft Termination
Ratings:
Applications:
Boardflex Sensitive
Size/Dimension:
0.080 L x 0.050 W (2.03mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.049 (1.25mm)