TDK Corporation C3216C0G2A822J115AA
C3216C0G2A822J115AA
Part No.:
C3216C0G2A822J115AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
C3216C0G2A822J115AA.pdf
Description:
CAP CER 8200PF 100V C0G 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
C
ProductStatus:
Active
Capacitance:
8200 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
C0G, NP0
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
General Purpose
FailureRate:
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.063 W (3.20mm x 1.60mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.051 (1.30mm)