TDK Corporation C3225X7R1H105M160AA
C3225X7R1H105M160AA
Part No.:
C3225X7R1H105M160AA
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
C3225X7R1H105M160AA.pdf
Description:
CAP CER 1UF 50V X7R 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
C
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
50V
TemperatureCoefficient:
X7R
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Low ESL
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)