TDK Corporation C3225X7T2J104M160AC
C3225X7T2J104M160AC
Part No.:
C3225X7T2J104M160AC
Manufacturer:
TDK Corporation
Package:
1210 (3225 Metric)
Datasheet:
C3225X7T2J104M160AC.pdf
Description:
CAP CER 0.1UF 630V X7T 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3225 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
C
ProductStatus:
Not For New Designs
Capacitance:
0.1 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
630V
TemperatureCoefficient:
X7T
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.126 L x 0.098 W (3.20mm x 2.50mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.071 (1.80mm)