TE Connectivity Passive Product C3A24RJT
C3A24RJT
Part No.:
C3A24RJT
Manufacturer:
TE Connectivity Passive Product
Category:
Through Hole Resistors
Package:
Axial
Datasheet:
ShinYuaC3A24RJT.pdf
Description:
RES 24 OHM 5% 3W AXIAL
  • Related Categories
Package/Case:
Axial
Packaging:
Tape & Box (TB)
Series:
C, CGS
ProductStatus:
Active
Resistance:
24 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
Composition:
Wirewound
Features:
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.224 Dia x 0.512 L (5.70mm x 13.00mm)