TE Connectivity Passive Product C3A6R2JT
C3A6R2JT
Part No.:
C3A6R2JT
Datasheet:
ShinYuaC3A6R2JT.pdf
Description:
RES 6.2 OHM 5% 3W AXIAL
Resistance:
6.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.224 Dia x 0.512 L (5.70mm x 13.00mm)