TE Connectivity Passive Product C3A82RGT
C3A82RGT
Part No.:
C3A82RGT
Datasheet:
ShinYuaC3A82RGT.pdf
Description:
RES 82 OHM 2% 3W AXIAL
Resistance:
82 Ohms
Tolerance:
±2%
Power(Watts):
3W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 200°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.224 Dia x 0.512 L (5.70mm x 13.00mm)