XiangJiang CA42A004M687BA
CA42A004M687BA
Part No.:
CA42A004M687BA
Manufacturer:
XiangJiang
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
Datasheet:
ShinYuaCA42A004M687BA.pdf
Description:
CAP TAN 680UF 20% 4V 2.5MM BULK
  • Related Categories
Package/Case:
Packaging:
Bulk
Series:
CA42 A
ProductStatus:
Active
Capacitance:
680 µF
Tolerance:
±20%
Voltage-Rated:
4 V
Type:
Epoxy Coated
ESR(EquivalentSeriesResistance):
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Through Hole
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
LeadSpacing:
0.100 (2.54mm)