XiangJiang CA45A010K225TA
CA45A010K225TA
Part No.:
CA45A010K225TA
Manufacturer:
XiangJiang
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
1206 (3216 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCA45A010K225TA.pdf
Description:
CAP TANT 2.2UF 10% 10V 1206
  • Related Categories
Package/Case:
1206 (3216 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CA45 A
ProductStatus:
Active
Capacitance:
2.2 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
3Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.130 L x 0.067 W (3.30mm x 1.70mm)
Height-Seated(Max):
0.079 (2.00mm)