XiangJiang CA45A020K685TA
CA45A020K685TA
Part No.:
CA45A020K685TA
Datasheet:
ShinYuaCA45A020K685TA.pdf
Description:
CAP TANT 6.8UF 10% 20V 1206
Capacitance:
6.8 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
2.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.130 L x 0.067 W (3.30mm x 1.70mm)
Height-Seated(Max):
0.079 (2.00mm)