XiangJiang CA45B004K227TA
CA45B004K227TA
Part No.:
CA45B004K227TA
Package:
1210 (3528 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCA45B004K227TA.pdf
Description:
CAP TANT 220F 10% 4V 1210
  • Related Categories
Package/Case:
1210 (3528 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CA45 B
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
4 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.6Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.138 L x 0.110 W (3.50mm x 2.80mm)
Height-Seated(Max):
0.083 (2.10mm)