XiangJiang CA45C010K156TA
CA45C010K156TA
Part No.:
CA45C010K156TA
Manufacturer:
XiangJiang
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2312 (6032 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCA45C010K156TA.pdf
Description:
CAP TANT 15F 10% 10V 2312
  • Related Categories
Package/Case:
2312 (6032 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CA45 C
ProductStatus:
Active
Capacitance:
15 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.236 L x 0.126 W (6.00mm x 3.20mm)
Height-Seated(Max):
0.106 (2.70mm)