XiangJiang CA45C020K476TA
CA45C020K476TA
Part No.:
CA45C020K476TA
Datasheet:
ShinYuaCA45C020K476TA.pdf
Description:
CAP TANT 47UF 10% 20V 2312
Capacitance:
47 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
20 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.5Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.244 L x 0.130 W (6.20mm x 3.30mm)
Height-Seated(Max):
0.110 (2.80mm)