XiangJiang CA45D035K475TA
CA45D035K475TA
Part No.:
CA45D035K475TA
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCA45D035K475TA.pdf
Description:
CAP TANT 4.7F 10% 35V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CA45 D
Capacitance:
4.7 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
35 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
1.2Ohm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.118 (3.00mm)