XiangJiang CA45E004K108TA
CA45E004K108TA
Part No.:
CA45E004K108TA
Manufacturer:
XiangJiang
Category:
Tantalum Capacitors
Package:
2917 (7343 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCA45E004K108TA.pdf
Description:
CAP TANT 1000F 10% 4V 2917
  • Related Categories
Package/Case:
2917 (7343 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
CA45 E
ProductStatus:
Active
Capacitance:
1000 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
4 V
Type:
Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance):
400mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
0.287 L x 0.169 W (7.30mm x 4.30mm)
Height-Seated(Max):
0.177 (4.50mm)