XiangJiang CA45E010K337TA
CA45E010K337TA
Part No.:
CA45E010K337TA
Datasheet:
ShinYuaCA45E010K337TA.pdf
Description:
CAP TANT 330UF 10% 10V 7343
Capacitance:
330 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
10 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
900mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.291 L x 0.173 W (7.40mm x 4.40mm)
Height-Seated(Max):
0.307 (7.80mm)