XiangJiang CA45-E016K227T
CA45-E016K227T
Part No.:
CA45-E016K227T
Datasheet:
ShinYuaCA45-E016K227T.pdf
Description:
CAP TANT 220UF 10% 16V 2917
Capacitance:
220 µF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
16 V
ESR(EquivalentSeriesResistance):
800mOhm
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Size/Dimension:
0.291 L x 0.173 W (7.40mm x 4.40mm)
Height-Seated(Max):
0.185 (4.70mm)
LeadSpacing:
ManufacturerSizeCode:
E
Ratings:
Features:
General Purpose
Datasheet:
ShinYuaCA45-E016K227T.pdf
1. How to order CA45-E016K227T on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CA45-E016K227T price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CA45-E016K227T?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CA45E016K227TA CA45E6R3K686TA CA45E010K477TA CA45E035K476TA CA45E020K227TA
Part Number CA45E016K227TA CA45E6R3K686TA CA45E010K477TA CA45E035K476TA CA45E020K227TA
Manufacturer XiangJiang XiangJiang XiangJiang XiangJiang XiangJiang
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
Series CA45 E CA45 E CA45 E CA45 E CA45 E
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 220 µF 220 µF 220 µF 220 µF 220 µF
Tolerance ±10% ±10% ±10% ±10% ±10%
Voltage-Rated 16 V 16 V 16 V 16 V 16 V
Type Molded Molded Molded Molded Molded
ESR(EquivalentSeriesResistance) 800mOhm 800mOhm 800mOhm 800mOhm 800mOhm
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Lifetime@Temp - - - - -
MountingType Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount Surface Mount
Size/Dimension 0.291 L x 0.173 W (7.40mm x 4.40mm) 0.291 L x 0.173 W (7.40mm x 4.40mm) 0.291 L x 0.173 W (7.40mm x 4.40mm) 0.291 L x 0.173 W (7.40mm x 4.40mm) 0.291 L x 0.173 W (7.40mm x 4.40mm)
Height-Seated(Max) 0.185 (4.70mm) 0.185 (4.70mm) 0.185 (4.70mm) 0.185 (4.70mm) 0.185 (4.70mm)