Stackpole Electronics Inc CB5JBR270
CB5JBR270
Part No.:
CB5JBR270
Datasheet:
ShinYuaCB5JBR270.pdf
Description:
RES 0.27 OHM 5% 5W AXIAL
Resistance:
270 mOhms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
5W
TemperatureCoefficient:
±500ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 275°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.374 Square x 0.866 L (9.50mm x 22.00mm)