Stackpole Electronics Inc CB7JB1R20
CB7JB1R20
Part No.:
CB7JB1R20
Datasheet:
ShinYuaCB7JB1R20.pdf
Description:
RES 1.2 OHM 5% 7W AXIAL
Resistance:
1.2 Ohms
Tolerance:
±5%
Power(Watts):
7W
TemperatureCoefficient:
±200ppm/°C
OperatingTemperature:
-55°C ~ 275°C
Size/Dimension:
Height-Seated(Max):
0.374 Square x 1.378 L (9.50mm x 35.00mm)