Carlo Gavazzi Inc. CC22SA24
CC22SA24
Part No.:
CC22SA24
Manufacturer:
Carlo Gavazzi Inc.
Category:
Contactors (Electromechanical)
Package:
Datasheet:
ShinYuaCC22SA24.pdf
Description:
3P CONT S 24V 50/60HZ 1NO1NC
Packaging:
Bulk
Series:
CC
ProductStatus:
Active
MountingType:
Chassis Mount, DIN Rail
CoilVoltage:
24VAC
ContactForm:
3PST-NO (3 Form A)
ContactRating(Current):
22 A
SwitchingVoltage:
690VAC - Max
Features:
Auxiliary Contacts
TerminationStyle:
Screw Terminal
OperatingTemperature:
-5°C ~ 60°C
MustOperateVoltage:
20.4 VAC