Sumida America Components Inc. CD54NP-220MC
CD54NP-220MC
Part No.:
CD54NP-220MC
Manufacturer:
Sumida America Components Inc.
Category:
Fixed Inductors
Package:
Nonstandard
Datasheet:
ShinYuaCD54NP-220MC.pdf
Description:
FIXED IND 22UH 1.11A 180MOHM SMD
  • Related Categories
Package/Case:
Nonstandard
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
CD54
ProductStatus:
Active
Type:
Drum Core, Wirewound
Material-Core:
Ferrite
Inductance:
22 µH
Tolerance:
±20%
CurrentRating(Amps):
1.11 A
Current-Saturation(Isat):
Shielding:
Unshielded
DCResistance(DCR):
180mOhm Max
Q@Freq:
Frequency-SelfResonant:
Ratings:
OperatingTemperature:
-40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test:
2.52 MHz
Features:
MountingType:
Surface Mount
Size/Dimension:
Category:
Fixed Inductors
Datasheet:
ShinYuaCD54NP-220MC.pdf
1. How to order CD54NP-220MC on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CD54NP-220MC price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CD54NP-220MC?
(2)We are informed of the defect described above within 90 days after the delivery of CD54NP-220MC.
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CD54NP-101KC CD54NP-100MC CD54NP-220MC CD54NP-470LC CD54NP-390LC
Part Number CD54NP-101KC CD54NP-100MC CD54NP-220MC CD54NP-470LC CD54NP-390LC
Package/Case Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard Nonstandard
Series CD54 CD54 CD54 CD54 CD54
ProductStatus Active Active Active Active Active
Material-Core Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite Ferrite
Inductance 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH 22 µH
Tolerance ±20% ±20% ±20% ±20% ±20%
CurrentRating(Amps) 1.11 A 1.11 A 1.11 A 1.11 A 1.11 A
Shielding Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded Unshielded
DCResistance(DCR) 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max 180mOhm Max
Q@Freq - - - - -
Ratings - - - - -
OperatingTemperature -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C -40°C ~ 100°C
InductanceFrequency-Test 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz 2.52 MHz