Texas Instruments CD74HCT423M96
CD74HCT423M96
Part No.:
CD74HCT423M96
Manufacturer:
Texas Instruments
Category:
Logic - Multivibrators
Package:
16-SOIC (0.154, 3.90mm Width)
Datasheet:
ShinYuaCD74HCT423M96.pdf
Description:
IC MULTIVIBRATOR 25NS 16SOIC
Packaging:
Tape & Reel (TR),Cut Tape (CT)
Series:
74HCT
ProductStatus:
Active
LogicType:
Monostable
IndependentCircuits:
2
SchmittTriggerInput:
No
PropagationDelay:
25 ns
Current-OutputHighLow:
4mA, 4mA
Voltage-Supply:
4.5 V ~ 5.5 V
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C