Microchip Technology CDLL5250BE3
CDLL5250BE3
Part No.:
CDLL5250BE3
Manufacturer:
Microchip Technology
Category:
Diodes - Zener - Single
Package:
DO-213AA
Datasheet:
CDLL5250BE3.pdf
Description:
VOLTAGE REGULATOR
Packaging:
Bulk
Series:
RoHS:
RoHS
Tolerance:
±5%
Part Status:
Active
Power - Max:
10 mW
Mounting Type:
Surface Mount
Package / Case:
25 Ohms
Impedance (Max) (Zzt):
-65°C ~ 175°C
Operating Temperature:
20 V
Supplier Device Package:
100 nA @ 15 V
Voltage - Zener (Nom) (Vz):
1.1 V @ 200 mA