Vishay Vitramon CDR02BP221BJZMAT
CDR02BP221BJZMAT
Part No.:
CDR02BP221BJZMAT
Manufacturer:
Vishay Vitramon
Category:
Ceramic Capacitors
Package:
1805 (4512 Metric)
Datasheet:
ShinYuaCDR02BP221BJZMAT.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V 5% BP 1805
  • Related Categories
Package/Case:
1805 (4512 Metric)
Packaging:
Tape & Reel (TR)
Series:
Military, MIL-PRF-55681, CDR02
ProductStatus:
Active
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±5%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
Features:
Ratings:
Applications:
High Reliability
FailureRate:
M (1%)
MountingType:
Surface Mount, MLCC
Size/Dimension:
0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)
LeadSpacing:
Category:
Ceramic Capacitors
Datasheet:
ShinYuaCDR02BP221BJZMAT.pdf
1. How to order CDR02BP221BJZMAT on Shenzhen Shinyua Technology Co., Ltd.?
3. Are the CDR02BP221BJZMAT price and inventory displayed accurate?
4. What forms of payment are accepted?
Warm Tips: Some orders in certain payment forms may require handling fee.
5. How is the shipping arranged?
6. What is the process for return or replacement of CDR02BP221BJZMAT?
(3)The PartNo is unused and only in the original unpacked packaging.
Two processes to return the products:
(1)Inform us within 90 days
(2)Obtain Requesting Return Authorizations
If you need any after-sales service, please do not hesitate to contact us.
Image CDR02BX822BKWSAT CDR02BP221BKWSAT CDR02BP221BJZMAT CDR02BP221BJZPAT CDR02BP221BJZRAT
Part Number CDR02BX822BKWSAT CDR02BP221BKWSAT CDR02BP221BJZMAT CDR02BP221BJZPAT CDR02BP221BJZRAT
Manufacturer Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon Vishay Vitramon
Packaging Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR) Tape & Reel (TR)
ProductStatus Active Active Active Active Active
Capacitance 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF 220 pF
Tolerance ±5% ±5% ±5% ±5% ±5%
Voltage-Rated 100V 100V 100V 100V 100V
TemperatureCoefficient BP BP BP BP BP
OperatingTemperature -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C -55°C ~ 125°C
Features - - - - -
Ratings - - - - -
Applications High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability High Reliability
FailureRate M (1%) M (1%) M (1%) M (1%) M (1%)
Size/Dimension 0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm) 0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm) 0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm) 0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm) 0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max) - - - - -
Thickness(Max) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm) 0.055 (1.40mm)