Vishay Vitramon CDR02BP221BKMRAB
CDR02BP221BKMRAB
Part No.:
CDR02BP221BKMRAB
Datasheet:
ShinYuaCDR02BP221BKMRAB.pdf
Description:
CAP CER 220PF 100V BP 1805
Packaging:
Bulk
Capacitance:
220 pF
Tolerance:
±10%
Voltage-Rated:
100V
TemperatureCoefficient:
BP
OperatingTemperature:
-55°C ~ 125°C
FailureRate:
R (0.01%)
Size/Dimension:
0.180 L x 0.050 W (4.57mm x 1.27mm)
Height-Seated(Max):
Thickness(Max):
0.055 (1.40mm)